Pouštění draků

Kód: 54
249 Kč
Na dotaz

Básnická sbírka z roku 2021 s texty Ivany Svobodové a ilustracemi Katariny Kratochvílové má 48 stran a obsahuje 18 básní a 20 celostránkových černobílých ilustrací. Knížka slouží současně jako omalovánky a rovněž dává čtenáři prostor napsat vlastní báseň a nakreslit k ní vlastní obrázek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sbírka je určena dětem ve věku 8 až 12 let, má 48 stran a obsahuje 18 básní a 20 celostránkových černobílých ilustrací Katariny Kratochvílové. Knížka slouží současně jako omalovánky a rovněž dává čtenáři prostor napsat vlastní báseň a nakreslit k ní vlastní obrázek.

Básně ve sbírce jsou pohádkové, humorné i strašidelné. Odehrávají se v prostředí snů, letních táborů i domova. Ilustrace jim dodávají atmosféru tajemství, fantastiky a dokáží podtrhnout skryté detaily i vtip jednotlivých básní. Sbírka se věnuje tématům rodinných vztahů, odvahy, zkoumání světa či boje se strachem a nočními můrami. Básně překračují hranice mezi každodenním životem a fantaskními dobrodružstvími.

Kniha má zajímavý čtvercový formát (21 x 21 cm) a lesklé prvky na obálce pro zdůraznění dračího motivu.

Básně doputovaly do redakce jako rukopis pro děti. Zaujala nás na nich zvláštní robustní dikce, tak vzdálená od obvyklé snahy vlichotit se „roztomilostmi“ malému čtenáři. Topos, obraznost, ostře řezané formy, trocha jurodivosti navrch. Pěkná práce, která místy připomíná jirousovské básně „pro holčičky“; poezie na každý pád netuctová (…)“

Host, 2019/5

Doplňkové parametry

Kategorie: Kniha Pouštění draků
Rozměry: 21 x 21 cm